podlahové krytiny

Bezpečnost s vinylem (PVC) Ecosafe

 

Bezpečnostní vinylová podlaha Ecosafe tvoří pevnou součást naší nabídky. Jedná se o velmi kvalitní a přitom cenově dostupnou podlahovou krytinu, kterou lze použít v náročných komerčních provozech, jako jsou sklady, rampy výtahů, školní jídelny, kuchyně, restaurace, nejrůznější vstupní prostory, prostory s vlhkým povrchem, obchody.

Masivní nášlapnou vrstvu 0,7 mm chrání speciální povrchová úprava EasyCare, díky které se výrazně snižují náklady na údržbu a zároveň prodlužují životnost této bezpečnostní podlahové krytiny.

 

Technologie SiC a sypaných keramických částic

Jedná se o unikátní technologii spojení siliconecarbonu (pojivo SiC) a keramických částic vložených do povrchové vrstvy, která zajišťuje vynikající protiskluz R10. Skelné vlákno dodává PVC potřebnou flexibilitu. Podlahu lze považovat za bezpečnostní, neboť její povrch neklouže ani po setření (namočení) právě díky obsahu keramických částic tvořících drsný film povrchu.

 

Antibakteriální úprava

Testy anglických laboratoří prokázaly existenci antibakteriální přísady, která je odolná proti plísním, houbám, kvasinkám, řasám a bakteriím. Výsledky zkušební metody uvedené v mezinárodní normě ISO 846: 1997 potvrzují, že na podlahách a obloženích stěn materiálem Ecosafe nelze pozorovat žádný významný nárůst mikrobů. Testy byly provedeny s bakterií pseudomonas aeruginosa, která je jedním z nejčastějších patogenů v nemocnicích způsobujících pneumonii a u houby aspergillus niger, která způsobuje onemocnění nazývané "černé plísně" u některých druhů ovoce a zeleniny.
Dle nezávislého výzkumu bylo také prokázáno, že povrch tohoto PVC nepodporuje růst bakterií staphylococcus aureus a clostridium difficile, které jsou odpovědné za těžko léčitelné infekce u lidí, protože jsou odolné vůči určitým antibiotikům.

 

Co říci závěrem?

Kromě hlavních užitných vlastností bereme jako významnou výhodu produktu Ecosafe také fakt, že se vyrábí technologií bez použití ftalátů, čímž při výrobě přistupuje šetrněji k přírodě a po pokládce neuvolňuje žádné škodlivé chemikálie.

Bezpečnostní vinyl Ecosafe disponuje celkovou tloušťkou 2 mm a je vhodný především do vlhkých provozů, jídelen, zdravotnických zařízení a všude tam, kde je zapotřebí bezpečnostní podlaha.

Společnost SPOLTEX Vám bezpečnostní vinyl Ecosafe přináší za bezkonkurenčních 350 Kč/m2 bez DPH v mnoha barevných provedeních.

Načíst