Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme. Návody ke konkrétním produktům naleznete ZDE >>
Pamatujte! Řada „levných řešení“ se může v budoucnu velmi prodražit! Podlaha patří mezi nejnamáhanější prostory ve vašem domě, bytě či kanceláři. Měla by jí tedy být při výběru věnována patřičná pozornost, a to jak před výběrem vhodného materiálu, tak po jeho instalaci.
Aby nová podlahová krytina splnila vaše očekávání, věnujte pozornost několika zásadám:
Syntetické koberce řezané a smyčkové udržujeme pravidelným vysáváním - zbavíme je dokonale prachu a mechanických nečistot. Koberce šamponujeme - nepromáčíme. Lze použít i suché čištění (prášek). Strojní čištění používáme v případě, pokud je koberec celoplošně přilepen.
UPOZORNĚNÍ: K čištěni koberců nikdy nepoužívejte chlornanové přípravky (SAVO). Na koberci mohou vzniknout odbarvená místa a poškození je nevratné.
Běžnou údržbu provádějte vysavačem bez rotačního kartáče. Pravidelným vysáváním postupně odstraníte případná tzv. plovoucí vlákna, která nejsou vlivem výrobní technologie zakotvena uvnitř vlasové příze. Uvolňování těchto vláken je přirozenou přechodnou vlastností koberců z přírodních střižových komponentů a po určité době závislé na intenzitě provozu ustane. V případě výskytu žmolků (tj. drobných vlasových kuliček) lze tyto snadno v úrovni vlasového povrchu odstřihnout. Důkladnější čištění provádějte výhradně pomocí suché pěny nebo prášku. Hedvábné koberce čistěte výhradně pomocí prášku.
Běžnou údržbu provádějte vysavačem bez rotačního kartáče. Pravidelným vysáváním postupně odstraníte případná tzv. plovoucí vlákna, která nejsou vlivem výrobní technologie zakotvena uvnitř příze. Vodou s teplotou do 30°C a jemným mýdlem - po vyprání učešte vlas jedním směrem měkkým kartáčem a usušte. Suché čistění je povoleno.
Místnost měříme vždy v nejširším a nejdelším bodě. Pokud si nevíte rady, odborník Vám rád poradí, jak správně místnost vyměřit, popřípadě jakou šíři koberce zvolit.
Podlahovinu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot. Podklad penetrujeme vhodným penetračním přípravkem. Pokud podklad vykazuje nerovnosti, provedeme stěrkování. Po řádném zaschnutí stěrky koberec celoplošně přilepíme.
Běžnou údržbu provádíme mytím vlažnou vodou s přídavkem vhodného čisticího prostředku, který je pro jednotlivé podlahoviny určen. Pro zvýšení užitných vlastností Vašeho PVC, linolea, aj., můžete použít prostředky, které vytváří protiskluzný, hedvábně matný nebo lesklý ochranný film, čímž chráníte podlahovinu a prodlužujete její životnost.
Místnost měříme vždy v nejširším a nejdelším bodě. Pokud si nevíte rady, odborník (podlahář) Vám rád poradí, jak správně místnost vyměřit, popřípadě jakou šíři podlahoviny zvolit.
Podlahovinu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot. Podklad penetrujeme vhodným penetračním přípravkem a pokud se na podkladu vyskytují nerovnosti, provedeme stěrkování. Po řádném zaschnutí stěrky podlahovinu celoplošně přilepíme.
Životnost a estetický vzhled podlahových krytin závisí především na pravidelném čištění, přičemž pravidelnost údržby je závislá na míře zatížení. V zájmu zachování bezvadného stavu dřevěných podlah, navrhujeme pravidelné denní čištění a periodické ošetření. Před případným mechanickým poškozením dřevěné podlahy je nutné mobilní nábytek (židle, stůl..) ochránit příslušnými podložkami. Denní údržbu provádíme zametáním nebo vysáváním. Na mytí a ošetřování dřevěné podlahy používáme přípravky, které jsou na tento typ podlah určeny.
Veškerou nečistotu a prach odstraňte pomocí měkkého kartáče nebo vysavače s měkkou násadou na parkety. Podlahu setřete suchou prachovkou a zbytky nečistot odstraňte pomocí prostředků vhodných na laminát. Podlahu čistěte dobře vyždímaným vlhkým hadříkem ve směru prken dlouhými a plynulými pohyby po celé ploše podlahy. Před případným mechanickým poškozením laminátové podlahy je nutné mobilní nábytek (židle, stůl…) ochránit příslušnými podložkami. Denní údržbu provádíme zametáním nebo vysáváním. Na mytí a ošetřování laminátové podlahy používáme přípravky, které jsou na tento typ podlah určeny.
Pozn.: U dřevěných, korkových a laminátových podlah je nezbytně nutné zamezit styku s pískem, štěrkem a látkami jako jsou např. olej nebo asfalt.
Místnost měříme vždy v nejširším a nejdelším bodě. Pokud si nevíte rady, odborný personál prodejny Vám rád pomůže spočítat případnou spotřebu dřevěné, korkové nebo laminátové podlahy. Většinou se počítá s navýšením 5 -10% na celou plochu místnosti. Odběr materiálu je vždy na celé balení.
Podlahu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot a mezer. S instalací podlahy postupujeme dle návodu na obalu balení.